NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ostatnie pożegnanie Andrzeja Popadiuka

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Popadiuka

16.07.2015, godz. 00:00
 Andrzj Popadiuk
foto:

Polonia i najbliżsi Andrzeja Popadiuka łączą się w żalu i smutku po śmierci zasłużonego dla całego polonijnego środowiska - a szczególnie nowojorskiej młodzieży - naszego rodaka.

Jak pisaliśmy na łamach „Super Expressu” Andrzej Popadiuk zmarł nagle w poniedziałek.

- Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 lipca 2015 r. odszedł od nas wieloletni dyrektor Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Generała Pułaskiego w Nowym Jorku, były wiceprezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających (CPSD) – pisze Dorota Andraka, prezes CPSD.

Wystawienie zwłok zmarłego odbędzie się w piątek, 17 lipca w domu pogrzebowym Ralph Aievoli & Sons przy 1275 65th Street na Brooklynie (przy 13 Avenue) w godzinach 2-4 PM  i 7- 9:30 PM.

Uroczystości pogrzebowe i msza  w intencji zmarłego odprawiona zostanie w sobotę, 18 lipca, o godzinie 10  AM w kościele św. Franciszki DeChantal przy 1273 58th Street na Brooklynie. Zaraz po mszy świętej przewidziana jest procesja do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA (654 Ferry Road), gdzie odbędzie się pochówek zasłużonego dla polonijnego środowiska Andrzeja Popadiuka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: