NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Orkiestra gra dla potrzebujących!

Orkiestra gra dla potrzebujących!

10.01.2014, godz. 14:14
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
foto:

Już w niedzielę 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Niezależnie od tego, gdzie mieszkają Polacy, wszędzie widać mobilizację i wsparcie dla akcji Jurka Owsiaka. Leokadia Makarska-Cermak z Nowego Jorku namalowała... portret inicjatora zbiórki, który wystawiła na licytację WOŚP.

W Stanach Zjednoczonych pani Cermak pracuje jako kurator i artysta, przywracając dawną świetność wnętrzom. Zajmuje się m.in. historycznym kompleksem budynków The Grand Prospect Hall na Brooklynie, służących od 1892 roku jako opera.

Artystka jest sercem silnie związana z Polską i jej obrazy sprzedawane na aukcjach już niejednokrotnie wspierały chore dzieci i szpitale nad Wisłą. Wystawiony w tym roku na licytację obraz jest kolejnym wsparciem sztabu WOŚP przez Makarską-Cermak. W ubiegłym roku reprodukcja obrazu "Złote anioły nad Dolnym Manhattanem", namalowanego w hołdzie ofiarom 11 września 2001 roku, została sprzedana na aukcji internetowej WOŚP za 4700 zł.

Tymczasem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w New Jersey gra już od piątku. Koncert finałowy przewidziano na niedzielę 12 stycznia.

- Zapraszamy wszystkich do Wallington, NJ, do klubu Zoom. Przed publicznością zaprezentują się zespoły muzycznej sceny niezależnej - od ciężkich brzmieniowo hardcore metal po alternatywne brzmienia grup, które na co dzień nie pojawiają się na polonijnych scenach - powtarza zaproszenie organizator Marcin Filipowski.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: