NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Organizatorzy gwarantują masę atrakcji! Czas na polski festiwal w Poughkeepsie

Organizatorzy gwarantują masę atrakcji! Czas na polski festiwal w Poughkeepsie

19.07.2014, godz. 17:38
polonia
foto:

St. Joseph’s Annual Polish Festival w Poughkeepsie: tego nie można przegapić! Będzie polska muzyka, polskie jedzenie, polska atmosfera... Drugą edycję festiwalu zaplanowano na 16 i 17 sierpnia, ale już dziś warto sobie zarezerwować ten wakacyjny weekend, żeby spotkać się w gronie polskich przyjaciół.

– W ubiegłym roku nasz festiwal zakończył się wielkim sukcesem, przybyło na niego około trzech tysięcy osób! – powiedziała Paulina L. Surowiec, dyrektor Szkoły Języka Polskiego przy Parafii Św. Józefa w Poughkeepsie. – Mamy nadzieję, że w tym roku festiwal będzie cieszył się jeszcze większym powodzeniem – dodaje.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby St. Joseph’s Church. – Ten piękny, zabytkowy kościół potrzebuje wielu napraw. W ubiegłym roku dzięki zbiórce pieniędzy udało nam się pozyskać kwotę niezbędną do wykonania remontu przedniej ściany oraz dachu, który wymagał natychmiastowej naprawy – opowiada P. L. Surowiec.

Organizatorzy zapraszają zatem wszystkich do uczestnictwa w festiwalu. – Zachęcamy polskie biznesy do podjęcia współpracy na zasadzie sponsoringu. Niewątpliwie będzie to świetna reklama dla każdej firmy, która zdecyduje się zaprezentować podczas imprezy – powiedziała dyrektor szkoły. Więcej informacji na ten temat udziela Katarzyna Dudalo (kasiad@szkolapolska.net).

– Wszelkie darowizny na rzecz festiwalu można odpisać od podatku – przypomina P. L. Surowiec.
Tymczasem komitet organizacyjny gwarantuje świetną zabawę! – Podczas tych dwóch dni będzie można posłuchać polskiej muzyki na żywo. Na scenie zaprezentują się również zespoły taneczne. Będą stoiska z prawdziwymi skarbami polskiej kuchni. Na gości czekać będą gołąbki, pierogi, kiełbasa z kapustą oraz placki ziemniaczane – zachęcają.

Wstęp na St. Joseph’s Annual Polish Festival w Poughkeepsie jest wolny. Impreza odbędzie się 16 sierpnia (sobota) od godz. 10 am do 10 pm i 17 sierpnia (niedziela) od 11 am do 6 pm przy 9 Lafayette Place, Poughkeepsie, NY 12601. Więcej informacji: 845-452-2333

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: