NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ogień, furia i siła jakich świat nie widział

Ogień, furia i siła jakich świat nie widział

10.08.2017, godz. 00:00
Donald Trump grozi Korei Północnej!
Donald Trump grozi Korei Północnej! "Ogień, furia i siła, jakich świat nie widział" Będzie III WOJNA ŚWIATOWA?! foto: AP

Świat stanął na krawędzi III wojny światowej! Kim Dzong Un (33 l.) ogłosił, że rozważa atak na USA, a wściekły Donald Trump (71 l.) zapowiedział, że Ameryka odpowie "ogniem, furią i siłą, jakich świat nie widział".

Szalony północnokoreański dyktator chce atakować Amerykę, a Ameryka nie zamierza pozostać mu dłużna! Ta przerażająca, choć na razie jeszcze zimna wojna między Koreą a USA zaczęła się od sankcji nałożonych niedawno na państwo Kima. Upokorzony dyktator zapowiedział "tysiąckrotną zemstę" i dodał, że "dokładnie analizuje" uderzenie na wyspę Guam, będącą terytorium USA na Pacyfiku, by powstrzymać rozwój w tym miejscu baz USA. Korea podkreśliła, że same USA też nie są bezpieczne, bo Kim dysponuje już pociskami międzykontynentalnymi. A według wywiadu wojskowego Korea posiada już zminiaturyzowaną głowicę nuklearną.

Donald Trump nie pozostawił Kimowi złudzeń: w razie ataku odpowie tym samym. "Lepiej, by Korea nie groziła nam, bo spotkają ją ogień, furia i siła, jakich świat nie widział!" - grzmiał prezydent prosto z pola golfowego w New Jersey. Oby to były tylko czcze pogróżki!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: