NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Ofiary morderczych upałów

Ofiary morderczych upałów

19.07.2013, godz. 02:00
NYC, upał
foto:

Lejący się żar z nieba sieje śmiertelne żniwo. Jak podaje NBC News, jest pierwsza nowojorska ofiara tegorocznych upałów. Z przegrzania zmarł 57-letni mężczyzna ze Staten Island.

Nowojorczycy każdego dnia obserwują prognozę pogody z nadzieją, że synoptycy zapowiedzą ochłodzenie. Według prognoz ochłodzi się dopiero w niedzielę. Słupek rtęci na termometrach będzie wówczas wskazywał 88°F/ 31°C.

Ciepło i wilgotność są bardzo niebezpieczne. Zabijają setki Amerykanów każdego roku - więcej niż tornada, huragany, powodzie i błyskawice razem wzięte.

Środa była czwartym dniem fali upałów w Nowym Jorku. Jak podaje CBS News, do szpitali trafiło znacznie więcej osób niż zazwyczaj.

- Ludzie mdleli i skarżyli się na kłopoty z oddychaniem. Naprawdę musimy dbać o siebie i chronić się przed udarem cieplnym - powiedział Rocky Robinson, który kieruje karetkami pogotowia w Brooklynie.

Oficjalnie potwierdzono też przyczynę śmierci mężczyzny zmarłego na Staten Island. Umarł z przegrzania organizmu...

W czasie wysokich temperatur nie do zniesienia staje się podróżowanie miejskimi środkami transportu. Oczekując na nadjeżdżające metro, stojąc w tunelu bez przewiewu, nowojorczycy ociekają potem. Oprócz niedogodności związanych z brakiem powietrza na peronach metra MTA odnotowało liczne awarie, w skutek których były znaczne opóźnienia w kursowaniu metra. Najgorzej mieli ci podróżni, którzy chcieli dostać się na Queens i Brooklyn i korzystali z metra linii A. MTA w wyniku awarii zamknęła linie pomiędzy Euclid Avenue i Howard Beach-JFK. Podróżni musieli czekać po 30 minut na autobusy. W cierpliwość musieli się również uzbroić pasażerowie Long Island Rail Road. W wyniku awarii opóźnienia pociągów sięgały nawet kilku godzin.

- Pot mi leci po całym ciele, czekam na pociąg, który zawsze odjeżdżał o godzinie 6:30 pm a teraz nie ma żadnego połączenia i nie wiem, co się stało - mówi Diane Weiner z Huntington. Miejmy nadzieję, że zapowiedzi synoptyków z ACC Weather się sprawdzą i od niedzieli będziemy mogli odetchnąć z ulgą od tropikalnych upałów.

Lekka ulga dopiero od niedzieli

piątek  99°F/37°C
odczuwalna temperatura 102°F/39°C

sobota 90°F/ 32°C
odczuwalna temperatura 103°F/40°C

niedziela  88°F/ 31°C
odczuwalna temperatura 94°F/35°C

poniedziałek 82°F/ 28°C
odczuwalna temperatura 87°F/30°C

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: