NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Odsłonięto pierwszy mural poświęcony Janowi Pawłowi II

Odsłonięto pierwszy mural poświęcony Janowi Pawłowi II

27.04.2015, godz. 20:07
Papieski Mural
foto:

W niedzielę, w przeddzień rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, dzięki zaangażowaniu Polonii z Bridgeport odsłonięty został pierwszy mural poświęcony Janowi Pawłowi II w Connectiut.

Na pięknej uroczystości przygotowanej przez Szkołę Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport pojawili się m.in. Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek i burmistrz Bridgeport Bill Finch. - Dziękuję organizatorom, fundatorom i władzom miasta, bo to dzięki Wam powstało to piękne dzieło - powiedziała pani Konsul. - Jestem dumna, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu i myślę, że równie szczęśliwy jest Jan Paweł II patrząc z góry na nas wszystkich zebranych, w tym odpowiednim dla Niego miejscu – dodała.
Wśród osób, które odsłaniały Papieski Mural znaleźli się również główni ofiarodawcy a wśród nich Sławek Platta z The Platta Law Firm.
- Przez chwilę poczułem się jak przed laty na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie gdzie jako mały brzdąc po raz pierwszy zobaczyłem Papieża. Ta niedzielna uroczystość odsłonięcia muralu Papieskiego w Bridgeport pozwoliła, myślę, że wszystkim jej uczestnikom, przeżyć na nowo spotkanie z Janem Pawłem II. I to spotkanie bardzo szczególne, ponieważ odbyło się ono w 10. rocznicę jego śmierci – mówił adwokat. - Niezmiernie się cieszę i jestem z tego dumny, że jako Polak, prawnik, mogłem przyczynić się do powstania tak znakomitego - dodał.
Fot.Magdalena Kalkowska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: