NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy ODPOWIADAJĄ NOWOJORSKIEJ POLICJI. Przebierańcy z Times Square zakładają związek

ODPOWIADAJĄ NOWOJORSKIEJ POLICJI. Przebierańcy z Times Square zakładają związek

21.08.2014, godz. 00:00
Times Square
foto:

Tak jak zapowiadali, tak zrobili. Minnie Mouse, Elmo, Cookie Monster, Super Mario, Spider-Man, Lady Liberty i reszta spółki zjednoczyli się! Osoby przebierające się za postaci z komiksów, bajek i symbole USA, pozujące do zdjęć z turystami na Times Square, założyły  związek zawodowy o nazwie NYC Artists United for a Smile.

Jak już pisaliśmy, to ich odpowiedź na niesprawiedliwą - ich zdaniem - nagonkę ze strony policji i władz miasta. Te, po niemiłych incydentach z „przebierańcami”, które zakończyły się aresztowaniem pięciu z nich, zapowiedziały, że uregulują przepisami „kostiumową” działalność gospodarczą.  Rozpoczęły również kampanię informującą turystów, że robienie sobie zdjęć ze Spider-Manem czy Minnie Mouse jest bezpłatne. Co najwyżej mogą oni dać najwyżej napiwek w wysokości jaką uznają za stosowną. To sprawiło, że pracujący na Times Square „przebierańcy” postanowili założyć swój związek zawodowy.

– Nie chcemy, żeby ostatnie incydent sprawiły, że będziemy postrzegani jako intruzi. Przychodzimy tutaj bez względu na pogodę, by wywołać uśmiech na twarzach ludzi. To jest nasza praca i przyznajemy, że tak jak inni, chcielibyśmy za nią zapłaty. A zarabiamy 50 dol. do 70 dol dziennie. To mniej niż minimalna stawka godzinowa – mówiła na zorganizowanej na Times Square konferencji Giovanna Melendez (38 l.), która pracuje jako Minnie Mouse.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: