NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Oddział psychiatryczny zamiast zwykłego więzienia dla 62-letniej Polki. Okrutną babcię czeka leczenie

Oddział psychiatryczny zamiast zwykłego więzienia dla 62-letniej Polki. Okrutną babcię czeka leczenie

03.06.2014, godz. 03:00
Alfreda Giedrocz
foto:

62-letnia Alfreda Giedrocz z Chicago, która w październiku ubiegłego roku brutalnie zamordowała swoją wnuczkę, została właśnie uznana za niepoczytalną. Przypomnijmy ten koszmar: 6-miesięczna Vivian Summers poniosła śmierć od uderzeń młotkiem i ciosów kuchennym nożem. Jak relacjonował asystent prokuratora stanowego Michael Deno, „oskarżona najpierw położyła niemowlę na podłodze, a następnie za pomocą młotka uderzyła ofiarę kilkukrotnie w głowę i ciało. Ponieważ ofiara wciąż płakała i ruszała się, kobieta udała się do kuchni i wróciła z dużym nożem. Następnie wzięła dziecko na ręce, przytuliła, a potem poderżnęła jej gardło”...

Niemowlę miało być pod opieką babci, a przywiózł je do niej zięć, który pomagał synowi państwa Giedrocz w pracach domowych po drugiej stronie ulicy. Jak wyznał wstrząśnięty urzędnik z biura prokuratora, w swojej 26-letniej karierze nie miał do czynienia z tak strasznym mordem.
To zrozumiałe, że okrucieństwo musiało mieć związek z chorobą psychiczną. Bo jak inaczej wyjaśnić to, co babcia zrobiła z własną wnuczką?! Opinię o niepoczytalności potwierdził doktor Matthew Marcos, więzienny psychiatra (morderczyni przebywa w więzieniu Cook County od czasu, kiedy dokonała zbrodni).


Ponieważ ofiara była w wieku poniżej 12 lat i morderstwo było szczególnie okrutne, morderczyni nie miała możliwości wyjścia na wolność za kaucją. Po diagnozie psychiatry nie zostanie jednak najpewniej skazana na zwykłe więzienie, tylko leczenie (na szczęście, także w zamknięciu – być może do końca życia). Okrutna babcia mieszka w USA od 1983 roku i jest obywatelką amerykańską.
MJR

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: