NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Oddaj choinkę, użyźnisz miejskie parki!

Oddaj choinkę, użyźnisz miejskie parki!

05.01.2015, godz. 00:00
recykling
foto:

Już od poniedziałku rusza doroczna akcja zbierania choinek, którą organizuje NYC Department of Sanitation. Jeśli w twoim domu stoi przystojne świąteczne drzewko masz czas jeszcze do 16 stycznia, aby je rozebrać i oddać do recyklingu.

Jak podaje NY1, należy pamiętać o tym, że na drzewku nie można zostawiać żadnych światełek ani ozdób, choinek nie należy również wkładać do foliowych worków. Choinki poddane recyklingowi zostaną przerobione na ściółkę a następnie wykorzystane zostaną w miejskich parkach.

Każdego roku NYC Department of Sanitation zbiera z nowojorskich chodników ponad 140 tys. wyrzuconych choinek. W ubiegłym roku recyklingowi zostało poddanych ponad 30 tysięcy świątecznych drzewek.

Jeśli ktoś sam chciałby zanieść choinkę, która zostanie poddana recyklingowi, może to zrobić 10 i 11 stycznia w godzinach od 10-14. NYC Department of Sanitation rozstawi w kilkunastu wybranych miejscach samochody, w których będzie można oddać świąteczne drzewka. Więcej na stronie http://www.nycgovparks.org

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: