NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Obiad z Panią Konsul

Obiad z Panią Konsul

25.02.2015, godz. 00:00
Urszula Gacek
foto:

Ostatni poniedziałek seniorzy, którzy korzystają z usług Centrum Polsko-Słowiańskiego, zapamiętają na długo. Podopieczni Klubu Seniora „Krakus” zjedli obiad w towarzystwie Urszuli Gacek – konsula generalnego PR w Nowym Jorku.

Niespodzianka czekała również na tych seniorów, którym posiłki dostarczane są do domu. Pani Konsul w towarzystwie Bożeny Kamińskiej, dyrektora wykonawczego Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Danuty Bronchard, wiceprezesa CP-S, same rozwoziły obiad do schorowanych podopiecznych.
Tego dnia Urszula Gacek zobaczyła jak funkcjonuje klub seniora „Krakus” dosłownie „od kuchni”. Witając się z seniorami przyznała, że sama pochodzi z rodziny polskich emigrantów.

- Wiem co to znaczy być emigrantem, jak ważną rolę odgrywają polonijne organizacje na emigracji. Dlatego obiecuję, że nie jest to moja ostania wizyta w Centrum Polsko-Słowiańskim. Będę Was dowiedziała często, obiecuję – mówiła.

Jedzenie, które otrzymują nasi seniorzy tak bardzo przypadło do gustu pani konsul, że poprosiła o dokładkę. Więcej w weekendowym wydaniu SE.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: