NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Obchody z Ligą Morską na Greenpoincie

Obchody z Ligą Morską na Greenpoincie

17.08.2014, godz. 19:44
 Liga Morska
foto:

W miniony piątek wieczorem w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji święta Wniebowzięcia Matki Bożej oraz Święta Wojska Polskiego.

We mszy Św, którą celebrował ksiądz Henryk Michalski z Krakowa, wzięły udział poczty sztandarowe i członkowie oddziałów Ligi Morskiej Gdynia 15 i Westerplatte 75. Na miejscu obecny był również hufiec ochotniczej straży pożarnej, działający przy parafii Św. Franciszki de Chantal na Dolnym Brooklynie. Gościem honorowym był Frank Milewski, prezes nowojorskiego oddziału Ligi Morskiej.

Po mszy Św. odbyła się krótka Akademia. Apel poległych odczytał Ryszard Dziechciarz, a kilka słów wygłosił również prezes zarządu głównego Ligi Morskiej Szczepan Janeczko. Następnie członkowie Ligi Morskiej spotkali się na krótkiej uroczystości w Szkole Św. Stanisława Kostki. Tam władze Ligi nagrodziły zasłużonych członków tej organizacji, w tym: Mariusza Komse, Lilię Dubę, Romana Baska i Leona Zakrzewskiego. Wyróżniono także strażaków z ochotniczej straży pożarnej: Eugeniusza Ficka, Władysława Barana i Stanisława Fronczyka.

W trakcie tej samej ceremonii była Miss Polonia Ligi Morskiej Nicole Wawrzyniak przekazała szarfę nowej Miss Olivii Zurobski, która będzie reprezentować Ligę podczas najbliższej Parady Pułaskiego.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Marcin Żurawicz foto marcin żurawicz

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: