NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Obama sam wprowadzi reformę!

Obama sam wprowadzi reformę!

15.08.2013, godz. 02:00
Barack Obama
foto:

Jeżeli ustawa imigracyjna będzie dalej blokowana w Izbie Reprezentantów, to prezydent Obama wkroczy do działania - ostrzegł partyjnych kolegów kongresmanów republikański senator Marc Rubio. Zdaniem polityka, amerykański prezydent nie pozwoli na to, żeby wewnętrzne spory o sprawy mało istotne stanęły na drodze reformie prawa imigracyjnego, która - jak sam zapowiedział - jest jednym z priorytetów drugiej kadencji - donosi Associated Press.

Zdaniem senatora, współautora projektu kompleksowej ustawy imigracyjnej, która już dawno została przyjęta w Senacie, zachowanie polityków w Izbie Reprezentantów jest skandaliczne. - Każdy z nas wie i wszyscy się zgadzamy co do tego, że nas system imigracyjny w obecnym kształcie nie działa i nie sprawdza się. Dlatego jest niezrozumiałe dla mnie, dlaczego teraz kongresmani zachowują się, jakby nagle nie zgadzali się z tą opinią - mówił na konferencji prasowej w czasie spotkania na rodzinnej Florydzie. Ta sprawa wymaga natychmiastowego działania. Jeżeli nie zrobi tego Kongres, to prezydent nie będzie zastanawiał się dwa razy i wprowadzi reformę sam - prorokował Rubio. Eksperci polityczni podkreślają zresztą, że Obama zapowiadał wielokrotnie, iż w przypadku braku porozumienia i konkretnego działania on sam wprowadzi swój projekt. Jest to możliwe za pomocą poszczególnych dekretów dotycząca konkretnych problemów. Czyli mógłby na przykład wydać dekret, że wszyscy imigranci spełniający określone kryteria i wymogi otrzymają prawo legalnego pobytu, albo, że limit wiz pracowniczych będzie wynosił taką, a nie inną liczbę...

Prezydent od samego rozpoczęcia prac nad reformą imigracyjną apelował o rozsądek do polityków i mówił, że wolałby uniknąć sytuacji, w której musiałby pominąć regularny tryb legislacyjny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: