NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Obama mocno podpadł za to tango

Obama mocno podpadł za to tango

26.03.2016, godz. 00:00
Barack Obama
foto:

Barack Obama pod ostrzałem. Amerykański przywódca jest krytykowany za to, że zamiast po zamachach w Brukseli jednoczyć się z Europą i mocno zareagować na zamachy, kontynuował wizyty na Kubie i w Argentynie. Co więcej, poszedł tam sobie w tango. Dosłownie…

Kiedy Belgia krwawiła, Obama w towarzystwie prezydenta Kuby Raula Castro obejrzał sobie, jakby nic się nie stało,  mecz baseballa. To, co wydarzyło się w Europie nie było tez dla niego na tyle istotne, by przerwać podróż. Bowiem po Kubie poleciał do Argentyny, gdzie podczas kolacji wydanej przez prezydenta tego kraju, wraz z Pierwszą Damą Michelle zatańczyli tango. Ale osobno.
Zdaniem Richarda Haassa, prezydenta Council on Foreign Relations,który wcześniej pracował w administracji prezydenta George'a W. Busha, prezydent Obama nie musiał przerywać podróży, ale wyjście na mecz i tańczenie tango były ogromnym błędem, zaś osoba, która doradziła mu w tej sprawie, powinna stracić pracę.
– Trzeba zachować ostrożność w małych rzeczach, np. w jakich sytuacjach jest się fotografowanym. Mecz baseballa i tango absolutnie nie współgrały z powagą tego dnia – powiedział Haass.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: