NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy O problemie bezdomności w Centrum Polsko - Słowiańskim na Greenpoincie. Mieszkańcy nie czuja się bezpiecznie

O problemie bezdomności w Centrum Polsko - Słowiańskim na Greenpoincie. Mieszkańcy nie czuja się bezpiecznie

18.09.2015, godz. 20:48
Centrum Polsko - Słowiańske
foto:

W siedzibie największej polonijnej organizacji społeczno - kulturalnej, działającej na rzecz Polonii spotkali się przedstawiciele Community Town Hall (Urzędu Miasta) północnego Greenpointu z mieszkańcami dzielnicy. Rozmawiali  na temat wzrostu liczby osób bezdomnych na Greenpoincie. Wspólnie zastanawiano się jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom polskiej dzielnicy.
Na spotkanie przyszło ponad 200 osób.

W ciągu ostatnich pięciu lat z powodu otwarcia dwóch nowych schronisk dla bezdomnych przy ulicy Clay i Manhattan Avenue, wzrosła przestępczość na Greenpoincie. Mimo że schroniska oferują swoim podopiecznym programy pomagające im w ponownym odnalezieniu się w społeczeństwie, mieszkańcy Greenpointu nie czują się bezpiecznie. Wiele osób boi się wychodzić po zmroku, w niektórych miejscach w okolicach, gdzie znajdują się schroniska, jest brudno i nieprzyjemnie. Mieszkańcy domagali się od przedstawicieli Community Town Hall i NYPD zwiększenia pieszych patroli policji, aby zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom Greenpointu.
BL, ga

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: