NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy O pamiętnym geście po zwycięstwie w Moskwie i nie tylko... Kozakiewicz w polskiej dzielnicy

O pamiętnym geście po zwycięstwie w Moskwie i nie tylko... Kozakiewicz w polskiej dzielnicy

27.01.2014, godz. 19:10
Władysław Kozakiewicz
foto:

Dla wielu Polaków na Greenpoincie to był szczególny weekend: w odwiedziny przyjechał znany sportowiec – Władysław Kozakiewicz. Na zaproszenie księgarni Polonia w sobotę odbyło się trzygodzinne spotkanie z jego udziałem (w sali Klubu Amber Health).

– Licznie zgromadzona publiczność najpierw obejrzała oryginalny telewizyjny zapis konkursu skoku o tyczce podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980), później pan Władysław bardzo ciekawie opowiadał o najważniejszych wydarzeniach sportowych i prywatnych w swoim życiu – mówi Janusz Skowron, jeden z dyrektorów Klubu Amber Health. Podczas spotkania był też czas na to, aby Polonia zadawała pytania zaproszonemu gościowi.

– Każdy mógł obejrzeć oryginalny złoty medal olimpijski z Moskwy pana Władysława, zrobić sobie z mistrzem pamiątkowe zdjęcie i dostać autograf – opowiada Skowron...

Władysław Kozakiewicz urodził się w 1953 roku, był lekkoatletą, tyczkarzem i wieloboistą. W 1980 r. zdobył złoty medal na olimpiadzie w Moskwie. Wykonał wtedy słynny „gest Kozakiewicza”, po którym Rosjanie domagali się odebrania mu nagrody. Został odznaczony m.in. złotym i srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1980).

Foto: Janusz Skowron

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: