NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy O. Dominik Libiszewski o pieszej pielgrzymce z Great Meadows (New Jersey) do Amerykańskiej Częstochowy „Za św. Janem Pawłem II do Maryi...”

O. Dominik Libiszewski o pieszej pielgrzymce z Great Meadows (New Jersey) do Amerykańskiej Częstochowy „Za św. Janem Pawłem II do Maryi...”

15.08.2014, godz. 16:52
polonia, pielgrzymka
foto:

Zakończyła się XXVII piesza pielgrzymka z Great Meadows, NJ, do Amerykańskiej Częstochowy. Jak co roku, okazała się wielkim świadectwem Wiary w Jezusa Chrystusa tutaj na amerykańskiej ziemi.

Pielgrzymując, mieliśmy okazję po raz kolejny doświadczyć, że człowiek jest szczęśliwy, o ile jest potrzebny. A źródłem największego nieszczęścia człowieka tu, na ziemi, jest samotność...


Przemierzając kolejne pielgrzymkowe mile, zasłuchiwaliśmy się w słowa konferencji, które w tym roku poprowadził dla nas Rafał Porzeziński, aby po raz kolejny raz w swoim życiu przekonywać się, że każdy człowiek, każdy z nas - jest potrzebny Bogu.


Nawet jeśli ludzie nas nie potrzebują, to potrzebuje nas Bóg. ON potrzebuje człowieka na ziemi, nawet wówczas, gdy dla nas jest to niezrozumiałą tajemnicą pielgrzymowania i zmagania się w tym, co spotykamy. Bóg jednak ten sens zna. On inaczej niż my patrzy na doczesność, inaczej na śmierć i inaczej na wieczność. Dopiero uwzględnienie tego trójwymiarowego spojrzenia Boga pozwala na odkrycie prawdy, iż człowiek jest potrzebny Bogu zarówno na ziemi, jak i w wieczności...


Czas pieszej pielgrzymki pokazał nam wszystkim bardzo wyraźnie, że wszyscy jesteśmy potrzebni, by służyć, by objawiać miłość milionom ludzi, by wszystkim co robimy - kochać! I to zobaczyłem tak bardzo wyraźnie w tym roku podczas pielgrzymowania do Domu Jasnogórskiej Matki na wzgórze Amerykańskiej Częstochowy!


Otaczam Was modlitwą i dziękuję raz jeszcze za świadectwo Waszego życia i powołania; do zobaczenia za rok na XXVIII pieszej pielgrzymce.
O. Dominik Libiszewski OSPPE, przewodnik Gr. 2

foto: Wojciech Czaban

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: