NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy O cztery wakaty w Radzie Dyrektorów P-SFUK ostatecznie walczyć będzie 14 kandydatów Unia przed wyborami

O cztery wakaty w Radzie Dyrektorów P-SFUK ostatecznie walczyć będzie 14 kandydatów Unia przed wyborami

16.04.2014, godz. 00:00
PSFUK
foto:

Znamy już pełną listę kandydatów, którzy będą ubiegać się o stanowiska społeczne w Radzie Dyrektorów największej polonijnej instytucji finansowej: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Jak już informowaliśmy, w tym roku kończy się trzyletnia kadencja następującym członkom Rady: Małgorzacie Gradzki, Beacie Klar-Jakubowski, Leonowi Kokoszce i Marzenie Wojczulanis.

O miejsca będą się ubiegać: Ryszard F. Bąk, Tadeusz Czajkowski, John Czop, Zofia Gola, Małgorzata Gradzki, Grzegorz Guziński, Beata Klar-Jakubowski, Michael Kwiatkowski, Jolanta Olechowski, Marian Ponanta, Jan Welenc, Marzena Wierzbowska, Marzena Wojczulanis i Marek Wysocki.
Dotychczas w wyborach udział brało niewielu członków P-SFUK... Z danych dostępnych na stronie Unii wynika, że w ostatnich latach uczestniczyło w nich udział od 2,5 do 3,5 tysiąca osób, czyli mniej niż 5 procent uprawnionych do głosowania!

Z tym, jak ważna jest frekwencja wyborcza, zgadzają się niemal wszyscy kandydaci, którzy przedstawili się w cyklu wywiadów na łamach „Super Expressu: – Największą satysfakcję będę miał wtedy, gdy w wyborach wezmą udział osoby, które zazwyczaj nie głosują. I gdy te osoby będą również głosować w innych wyborach. Głosujcie! Niekoniecznie na mnie, (chociaż za każdy głos będę bardzo wdzięczny). Ale nie dajcie się pozbawić swojego prawa – apeluje m.in. Marian Ponanta.

– Karty do głosowania zostaną wysłane pocztą wszystkim członkom Unii do 18 kwietnia – informuje Paweł Burdzy, PR manager Polish & Slavic Federal Credit Union. – Wyniki wyborów zostaną podane 18 maja podczas Annual Meeting w Polish National Club of Hempstead, znajdującym się przy 329 Peninsula Blvd, Hempstead, NY 11550.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: