NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy NYPD walczy seks-niewolnictwem

NYPD walczy seks-niewolnictwem

19.05.2017, godz. 00:00
ofiara przemocy, przemoc, wykorzystywanie, bita kobieta
ofiara przemocy, przemoc, wykorzystywanie, bita kobieta foto:

Nowojorska policja jest coraz bardziej skuteczna w walce z perfidnymi przestępcami przemycającymi kobiety i zmuszającymi  je do prostytucji. Od początku roku z seksualnej niewoli wyzwolono 27 kobiet.

O tym, jak wielki to sukces w dziedzinie „sex trafficking” świadczyć może najlepiej fakt, że przez cały 2016 rok udało się uratować 21 kobiet.  Dodatkowo jak do tej pory NYPD zatrzymało również 53 stręczycieli, którzy zmuszali kobiety do prostytucji. W analogicznym okresie rok temu, zatrzymano ich 47. Wraz z początkiem 2017 roku, nowojorska policja zaczęła szeroko zakrojoną walkę z gangami przemycającymi kobiety i zmuszającymi je do seksu. Bardzo często są to nieudokumentowane imigrantki, które są zastraszane, że zostaną wydane agentom ICE i boją się zgłosić o jakąkolwiek. By walczyć z tym okrutnym seks-niewolnictwem utworzono dodatkowe wydziały Special Victims Division, zwiększono liczbę detektywów zajmujących się tylko tym zjawiskiem. – Naszym celem jest koncentrowanie się na tych przemytnikach, na tych stręczycielach, wszelkich pośrednikach i jak najszybciej wsadzić ich za kraty. W tym samym czasie, robimy wszystko dotrzeć do ofiar i jak najszybciej im pomóc – mówił na konferencji Michael Osgood, oficer dowodzący głównym oddziałem Special Victims Division.
Dużą zasługą w walce z seks niewolnictwem ma też uruchomienie specjalnej 24-godzinnej gorącej linii, gdzie ofiary przemytników lub osoby, które wiedzą o jakiejś nielegalnej działalności związanej z  „sex trafficking”, gdzie można od razu bezpośrednio rozmawiać z policjantem ze Special Victims Division.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: