NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy NYPD w pełnej gotowości przed uroczystym rozświetleniem choinki na Rockefeller Center

NYPD w pełnej gotowości przed uroczystym rozświetleniem choinki na Rockefeller Center

01.12.2015, godz. 00:00
choinka, rozświetlenie choinki w Rockefeller Center
choinka, rozświetlenie choinki w Rockefeller Center foto:

Nowojorczycy odliczają już godziny do tradycyjnej, 83. już ceremonii rozświetlenia światełek na najsłynniejszej choince świata przed Rockefeller Center. A policja dopina plan działania i opracowuje strategię, by zapewnić bezpieczeństwo oraz nie dopuścić do jakiegokolwiek nieszczęścia.

Działania NYPD są wynikiem tego, co wydarzyło się we Francji. Chociaż komisarz Bill Bratton i szef oddziału do walki z terroryzmem John Miller uspokajają, że nie ma realnego zagrożenia, to jednak zwiększyli szeregi specjalnie przeszkolonej jednostki. Uzbrojony po zęby oddział liczy 1500 policjantów.
W środę 2 grudnia będą oni patrolować okolice Rockefeller Center i bacznie obserwować wszelkie zachowania tak na placu jak i na okolicznych ulicach.
– Robimy to, aby mieć pewność, że nic złego się nie stanie. Apeluję do nowojorczyków, by się nie bali. My o wszystko zadbamy. Nie pozwolimy, by komukolwiek stała się krzywda. Nie pozwolimy też, by coś nam zepsuło tę wieloletnią, świąteczną tradycję – mówił na konferencji John Miller.
Świąteczne drzewko rozbłyśnie 45 tysiącami światełek podczas dorocznej ceremonii, w czasie której na scenie mają wystąpić m.in. Rockettes, Sting, Mary J. Blige, Andrea Bocelli, The Band Perry, Andy Grammer, Carly Rae Jepsen.
Uroczystość na żywo będą oglądały setki ludzi, a tysiące przed telewizorami. Choinka będzie cieszyć swym blaskiem do 7 stycznia 2016 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: