NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy NYPD: nagroda za zatrzymanie sprawców napaści na oficerów na Brooklyn Bridge - to ich szukają!

NYPD: nagroda za zatrzymanie sprawców napaści na oficerów na Brooklyn Bridge - to ich szukają!

18.12.2014, godz. 00:00
Poszukiwani NYPD
foto: NYPD

Liczba osób podejrzanych o udział w napaści i pobicie dwóch oficerów NYPD podczas protestów na Brooklyn Bridge zwiększyła się. Teraz policja poszukuje siedmiu osób. Aby jak najszybciej ich zatrzymać nie tylko upubliczniono nowe zdjęcia, ale i ustanowiono nagrodę. Jej wysokość to 12 tysięcy dolarów.

– Nagrodę tę otrzyma osoba, dzięki której informacjom będzie możliwe ustalenie tożsamości podejrzanych oraz ich aresztowanie – powiedział William Bratton, szef nowojorskiej policji podczas konferencji w One Police Plaza. Dodał, że 10 tysięcy z tej nagrody pochodzi od organizacji COP SHOT.

Zdaniem policji poszukiwane osoby, wśród których są trzy kobiety, w sposób agresywny pomagały „odbić" Erica Linskera (29 l.) - nauczyciela CUNY, którego dwóch policjantów chciało aresztować za rzucanie śmietnikiem w ich kierunku. „Odsiecz" poszukiwanych pomogła, ale na krótko, bowiem pedagog został aresztowany i usłyszał już zarzuty.

Ktokolwiek rozpoznaje osoby ze zdjęć upublicznionych przez NYPD lub ma cenne informacje na temat tego, co działo się na Brooklyn Bridge, proszony jest o kontakt z policją pod numerami: 1-800-COP-SHOT lub 1-800-577-TIPS.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: