NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Numer alarmowy. Coraz dłużej czekamy na przyjazd karetki

Numer alarmowy. Coraz dłużej czekamy na przyjazd karetki

26.03.2015, godz. 06:00
FDNY, NYC, NY,
foto:

Jak podaje „Daily News”, mieszkańcy Nowego Jorku średnio o 2 minuty dłużej niż rok temu czekają na przyjazd karetki pogotowia.

– Średni czas, który mija od zgłoszenia do przyjazdu karetki na miejsce, jaki odnotowaliśmy w lutym tego roku to ponad 11 minut i 7 sekund. W sytuacjach kryzysowych ważna jest każda sekunda, dlatego musimy uczynić wszystko, żeby zminimalizować czas oczekiwania na karetkę – mówi Daniel Nigro, miejski komisarz do spraw FDNY EMS. - To jest przerażająca sytuacja – komentuje w gazecie Elizabeth Crowley, radna z Queensu. – Nasi mieszkańcy nie mogą tak długo czekać na udzielenie pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

W ubiegłym roku w lutym pracownicy służb ratunkowych potrzebowali 9 minut i 30 sekund od momentu zgłoszenia na dojazd karetki pogotowia do miejsca docelowego. Urzędnicy miejscy tłumaczą, że wydłużenia czasu dojazdu karetki pogotowia na miejsce zdarzenia jest wynikiem długiej i uporczywej zimy, która w tym roku nawiedziła NYC. - To był trudy okres. Śnieg i lód uniemożliwiał dostanie się na miejsce zgłoszenia i w dużej mierze spowolnił pracę ratowników medycznych poruszających się w ambulansach – powiedziała Daniel Nigro. Aby poprawić sytuację w służbach ratownictwa miejskiego burmistrz Nowego Jorku zarezerwował $6.7 milionów dolarów w budżecie na kupno dodatkowych pojazdów EMS oraz na zatrudnienie pracowników.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: