NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nożownik z dworca

Nożownik z dworca

03.01.2014, godz. 02:00
Krew i nóż na podłodze
foto:

Krwawe sceny rozegrały się na Port Authority Bus Terminal, w samym sercu Manhattanu, kiedy niezidentyfikowany mężczyzna zaczął atakować ludzi nożem! Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, ale dwie osoby trafiły z ciężkimi obrażeniami do szpitala, a kilka innych wypuszczono po opatrzeniu ran.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem, zaledwie o jedną przecznicę od Times Square, gdzie ponadmilionowy tłum ludzi czekał na przywitanie Nowego 2014 roku. - Atak miał miejsce w głównej hali Port Authority Bus Terminal. Na razie przesłuchujemy świadków zdarzenia, ale wiele wskazuje na to, że nożownikiem był jeden z bezdomnych pomieszkujących na dworcu. Potwierdzić to będzie można po zakończeniu dochodzenia - poinformował na konferencji rzecznik Port Authority Police Department (PAPD). - W pewnym momencie sprawca zaczął się kłócić z innym mężczyzną, wyciągnął nóż i najpierw zaatakował właśnie jego, a potem innych ludzi...

Rzecznik dodał, że dwie z zaatakowanych ofiar trafiły do Roosevelt Hospital - ich rany są na tyle poważne, że lekarze postanowili zatrzymać poszkodowanych. Inni pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji. Jak podaje PAPD, napastnik nie został aresztowany, bo zbiegł po dokonaniu ataku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: