NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nożownicy to nie jedyne niebezpieczeństwo czyhające na pasażerów... $431 mln za obrażenia odniesione w metrze

Nożownicy to nie jedyne niebezpieczeństwo czyhające na pasażerów... $431 mln za obrażenia odniesione w metrze

03.10.2016, godz. 00:00
metro linii F, MTA, pociąg metra, ekspresowa linia F
metro linii F, MTA, pociąg metra, ekspresowa linia F foto:

Ciągle słyszymy o napaściach w metrze lub o planowanych podwyżkach. Szkoda, że tak głośno nie mówi się o skandalicznie rażących fuszerkach MTA – jak zbyt wąskie perony, wyrwy w platformach peronów czy na schodach lub potężne dziury i opadające sufity –  przez które dziesiątki nowojorczyków doznały uszczerbku na zdrowiu.

Choć przedstawiciele Metropolitarnych Zakładów Komunikacyjnych (MTA) robią wszystko, by problem wyciszyć, to prawda jest taka, że w ostatnich pięciu latach miejski przewoźnik wypłacił 431 milionów dolarów w ramach odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu osobom, które uległy różnym wypadkom podczas podróżowania komunikacją publiczną.  Przez pół dekady MTA załatwiało w sądach a potem wypłacało w 4592 sprawach. Blisko 90 procesów zakończyło się odszkodowaniem przekraczającym milion dolarów. Obrażenia nowojorczyków są najróżniejsze, spowodowane na przykład wpadnięciem w dziurę na peronie lub uderzeniem przez pociąg wjeżdżający na peron.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: