NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Zastrzelili maleństwo w wózku

Nowy Jork. Zastrzelili maleństwo w wózku

03.09.2013, godz. 02:00
Nowy Jork. Zastrzelili maleństwo w wózku
Nowy Jork. Zastrzelili maleństwo w wózku foto:

Szok! Aż trudno wyobrazić sobie tragiczniejszy finał gangsterskich porachunków. Tym razem ich ofiarą padł malutki chłopczyk, który zaledwie w maju skończył roczek. Według policji Antiq Hennis zginął od kuli, która była przeznaczona dla jego ojca.

Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielę około 7.30 wieczorem w Bronsville na Brooklynie. Jak podaje CBS News, malutki Antiq siedział sobie spokojnie w spacerówce prowadzonej przez rodziców, którzy szli w kierunku domu przy Riverdale Avenue. W mgnieniu oka ten spokojny czas został brutalnie przerwany i zamienił się w sceny niczym z koszmarnego filmu. Jak zeznali świadkowie, do idącej z dzieckiem w spacerówce pary podjechał samochód i z okna pasażera wychyliła się ręka z bronią! Po chwili zaczęły padać strzały.

– Nie wiedziałem, co się dzieje. Wszystko działo się niesamowicie szybko. Nagle pojawił się ten samochód. Potem strzały i krzyki... - mówił reporterom telewizji CBS jeden ze świadków zdarzenia. Według policji padły przynajmniej cztery strzały. Co najmniej jedna kula trafiła malutkiego Antiqa. Według wstępnych ustaleń, po rozmowach ze świadkami i rodziną, kula, która zabiła maleństwo, była przeznaczona dla jego ojca – imigranta z Trynidadu. Jemu jednak nic się nie stało.

Sprawca zbrodni zbiegł z miejsca zdarzenia i jest w dalszym ciągu poszukiwany. Tymczasem malutki chłopczyk z krwawiącą główką został przewieziony do Brookdale University Hospital. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Jak podaje NYPD, malutki Antiq jest szesnastą ofiarą porachunków, która nie ukończyła 16. roku życia. – To się musi skończyć. Nie możemy pozwalać zabijać naszych dzieci! – skomentował te tragiczne wydarzenia wielebny Al Sharpton.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: