NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork zamarza!

Nowy Jork zamarza!

17.02.2015, godz. 02:00
zima, NYC
foto:

Temperatury, które mamy w Nowym Jorku, przypominają film „The Day After Tomorrow”. Czy stoimy u progu nowej epoki lodowcowej?! Tak zimno już dawno w metropolii nie było! Miniony weekend był najbardziej mroźnym w tym sezonie. Z powodu trzaskającego mrozu odwołano tysiące lotów. Służby ratunkowe poinformowały o śmierci jednej osoby. Co gorsza, synoptycy nie mają dla nas dobrych widomości. We wtorek oprócz trzaskającego mrozu ponownie zacznie sypać śnieg.

Jak podaje Reuters, zamarznięte ciało kobiety znaleziono w śniegu w New Jersey. Martwa Olivia Benito (66 l.) leżała tuż obok swojego domu. – Kobieta wracając z Elks Club w Lakewood, wstąpiła do swojego sąsiada - powiedział Della Fave, rzecznik prasowy prokuratury w Ocean County. Według relacji sąsiada kobieta wychodząc od niego z domu około północy była pod wpływem alkoholu - wcześniej wypiła kilka drinków. Najwyraźniej straciła równowagę przewróciła się i zamarzła w śniegu. W tym czasie temperatura wynosiła zaledwie 10F/-12C.

Anomalia pogodowe dają w kość pasażerom linii lotniczych. Okazało się, że ze względu na fatalne warunki atmosferyczne wiele amerykańskich linii lotniczych dla bezpieczeństwa pasażerów anulowało zaplanowane loty. Najbardziej niebezpieczny był silny wiatr, którego prędkość wynosiła 60 mil na godzinę (97 km/h).

Niestety, to jeszcze nie koniec zimowej udręki. Według zapowiedzi synoptyków ze stacji AccuWeather, we wtorek i środę oprócz tego, że będzie zimno, to ponownie sypnie śniegiem - miejscami może go napadać nawet do 10 centymetrów. We wtorek termometry wskazywać będą 25F/-4C. Jednak z powodu wiejącego arktycznego wiatru odczuwać będziemy dużo niższą temperaturę, bo zaledwie, 14F/-10C.  Natomiast w środę będzie 29F/ -2C, a odczuwalna temperatura wynosić będzie 12F/-11C.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: