NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

23.01.2015, godz. 19:36
Policja, więzienie
foto:

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie

Manhattan, NY. Sto lat dla Silvera?

Co prawda Sheldon Silver (70 l.), przewodniczący jednej z izb stanowej legislatury (New York State Assembly), został zwolniony z federalnego aresztu, ale to nie koniec jego problemów. Zarzuty jakie usłyszał, w tym m.in. dot. korupcji i nadużywania politycznej pozycji, mogą go posłać do więzienia nawet na sto lat. Jak informuje prawnik przewodniczącego Silvera, jego klient „jest gotowy na walkę z tymi zarzutami w sądzie, gdyż nie są prawdziwe”.

Trenton, NJ. Mniej bezrobotnych

Jak podaje Labor and Workforce Development Departament, bezrobocie w New Jersey kształtuje się obecnie na poziomie 6,2 procent. Według urzędników w 2014 roku wzrosło zatrudnienie w sektorze prywatnym, który zapewnia ponad 150 tysięcy miejsc pracy. W grudniu 2009 roku bezrobocie kształtowało się na poziomie 9,7 procent.

Manhattan, NY. Ośmiu rannych w pożarze

Do groźnego pożaru doszło w piątek nad ranem na Manhattanie. Jak podaje NBC News w wyniku szalejącego ognia osiem osób zostało rannych, w tym trzech strażaków. Pierwsze płomienie pojawiły się w mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze budynku West 144th Street na Hamilton Heights o godzinie 3:15 am. Przerażeni mieszkańcy zaczęli w popłochu w piżamach opuszczać swoje łóżka. Kilkanaście osób zostało objętych pomocą pracowników czerwonego krzyża.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: