NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

20.01.2015, godz. 20:00
NYPD
foto:

WYDARZENIA w skrócie.

Queens, NY. Policjanci uratowali psa

Dwóch funkcjonariuszy NYPD uratowało poturbowanego i porzuconego na ulicy psa. Jak podaje NBC News, psa rasy American Pit Bull ze złamaną nogą znaleziono na ruchliwej Grand Central Parkway w pobliżu Long Island Expressway. Przerażone zwierze biegało między rozpędzonymi samochodami. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zgłoszenie pies znajdował się na środkowym pasie czteropasmowej drogi. Uratowali czworonoga i rannego przewieźli do Animal Care and Control na  Manhattanie.

Bronx, NY. 18 rannych w pożarze

Ponad dwie godziny trwała walka strażaków z szybko rozprzestrzeniającym się pożarem, do którego doszło we wtorek przy Washington Avenue w Claremont. Wśród rannych jest trzech strażaków i 15 mieszkańców. Dwóch z nich odniosło poważne obrażenia ciała. Obecnie badana jest przyczyna powstania pożaru.

Fort Lee, NJ. Uduszony w samochodzie

Jak informuje nowojorska policja, mężczyzna, którego ciało znaleziono w bagażniku samochodu pozostawionego na poboczu w New Jersey, został uduszony. Podano również personalia denata. Okazało się, że w bagażniku odnaleziono ciało poszukiwanego od ubiegłego tygodnia Jordana Johnsona (24 l.). Obecnie NYPD poszukuje sprawcy.

Nowy Jork, NY. Wzrosła przestępczość w Metro-North

Jak podaje NBC News o 5 procent w porównaniu do roku ubiegłego wzrosła przestępczość w  Metro-North. W 2014 roku odnotowano 153 ataki bandziorów na podróżnych. W 2013 r. to zanotowano 146 takich przypadków. Według urzędników, pasażerowie  podróżujący Metro-North powinni być bardziej czujni i pod żadnym pozorem nie powinni pozostawiać swoich rzeczy bez nadzoru.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: