NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

16.01.2015, godz. 19:23
ID
foto:

WYDARZENIA w skrócie.

Nowy Jork, NY. Kolejki po kartę nowojorczyka

Liczba osób zgłaszających się po kartę nowojorczyka czyli (IDNYC) jest tak duża, że w wyznaczonych centrach (Enrollment Centers) pojawiły się prawdziwe tłumy. I – jak donosi NY1 – pracownicy nie są w stanie wszystkich obsłużyć. Samych wniosków wpłynęło również już tak dużo, że czas oczekiwania na kartę będzie dłuższy niż planowano. W związku z tym zapowiedziano otwarcie kolejnych punktów i zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Nowy Jork, NY. Dość tych kłótni

Nowojorczycy mają już dość konfliktu między NYPD, City Hall i Alem Sharptonem stojącym na czele koalicji zarzucającej policji brutalność. Z przeprowadzonej przez Quinnipiac University ankiety wynika, że aż 77 proc. nowojorczyków nie pochwala obrzucania się błotem i uważa, że obwinianie przez szefa związków zawodowych NYPD, burmistrza i całego Ratusza o śmierć policjantów na Brooklynie to duża przesada. Ponad połowa respondentów stwierdziła też, że zachowanie Sharptona tylko jątrzy konflikt.


Bronx, NY. Zaatakowali się nożami

Jeden mężczyzna nie żyje, drugi w stanie ciężkim w szpitalu – to efekt awantury do jakiej doszło w lobby bloku przy Barker Ave. Na Bronksie. Jak podaje policja, z nie ustalonych jeszcze powodów mężczyźni: 34 i 22-letni, zaczęli się szarpać i głośno wyzywać. W pewnym momencie starszy wyciągnął z kieszeni nóż i zaatakował młodszego. Ten z kolei też wyciągnął ostrze i dźgnął nim 34-latka, trafiając dwa razy w szyję. Ranni trafili do Jacobi Hospital, ale starszego mężczyzny nie udało się uratować.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: