NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

22.12.2014, godz. 17:42
nypd
foto:

WYDARZENIA w skrócie.

Manhattan, NY. Śmierć w płomieniach

87-letnia staruszka zginęła w pożarze jaki wybuchł w kamienicy przy East 36th Street. Po przybyciu na miejsce interweniujący strażacy znaleźli w jednym z mieszkań nieprzytomną kobietę. Niestety, nie udało się jej uratować. Przyczyny pożaru są ciągle ustalane.

Riverdale, NJ. Elf na gazie

Policja w New Jersey aresztowała pijanego elfa, a konkretnie 23-letniego Briana Chellisa przebranego za pomocnika Świętego Mikołaja. Jak podał James Macintosh z posterunku w Riverdale, mężczyzna został aresztowany po tym jak patrol zauważył podejrzanie krzywo stojącego vana. Po zatrzymaniu okazało się, że silnik auta jest ciągle na chodzie a kierowca-elf śpi sobie na kierownicy, trzymając w ręku otwartą butelkę z piwem. Mężczyzna w ramach świątecznego prezentu usłyszał zarzuty.

Cambria Heights, NY. Opiekunka-złodziejka

Pracująca jako home attendant 34-letnia Sherisse Ricketts z Cambria Heights została aresztowana za kradzież pierścionka z diamentem od 90-letniej kobiety, którą się opiekowała na Long Island. Według policji, Ricketts sprzedała pierścionek w lombardzie za 50 dol., nie zdając sobie sprawy, że jest on wart 50 tysięcy. Kiedy dowiedziała się tego od użalającej się starszej pani, wróciła do lombardu i zażądała zwrotu. Pracownik zaczął jednak coś podejrzewać i wezwał policję. Okazało się, że opiekunka była już aresztowana za kradzież rzeczy innej staruszki Queens Village.

Manhattan, NY. Przemoc w szkole

Dwóch pomocników nauczyciela (teaching assistants) z Manhattan School for Career Development zostało aresztowanych za brutalne potraktowanie jednej z uczennic. Zdaniem śledczych, mieli oni potrząsać 14-letnią dziewczyną, pchnąć ją na ziemię a następnie – przytrzymując kolanami – okładać pięściami. W chwili obecnej policja prowadzi dochodzenie, by ustalić przebieg zdarzeń i powód awantury. SAL

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: