NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

10.11.2014, godz. 18:10
Narkotyki marihuana
foto:

WYDARZENIA w skrócie.

Nowy Jork, NY. Łagodniej potraktują zatrzymanych z „trawką”

Już wkrótce osoby, u których podczas zatrzymania czy kontroli, policja znajdzie niewielką ilość marihuany, zamiast zostać aresztowane dostaną mandat – donosi NY1. To nowa linia polityki i działań nowojorskiej policji zalecona przez szefa NYPD, Williama Brattona, popierana przez burmistrza Billa de Blasio. Nowe metody postępowania oficerów mają być wkrótce ogłoszone oficjalnie.

Queens, NY. Samochodem w troje pieszych

Krwawe sceny rozegrały się na ulicach Queensu. Jak podaje policja, dźgnięty nożem podczas awantury na baby shower mężczyzna wsiadł za kierownicę i odjechał w miejsca zajścia. W czasie jazdy stracił jednak panowanie nad pojazdem, zjechał nagle na chodnik i uderzył w idącą grupę trzech osób. Niestety, dla jednej z nich, 21-letniego mężczyzny, odniesione rany okazały się śmiertelne. Pozostali, wraz z kierowcą, trafili do szpitala. Na razie nikt nie został aresztowany.

Deer Park, NY. Aresztowali wandala

Suffolk County Police aresztowała 56-letniego Scotta Silvermana za serię aktów wandalizmu na kilku parkingach w Deer Park na Long Island. W ciągi ostatnich dni października i pierwszego tygodnia listopada, Silverman miał zniszczyć 19 samochodów – wybijając szyby lub przecinając opony. Rozboje wandala zostały zarejestrowane przez kilka kamer monitoringu i dzięki temu udało się ustalić jego tożsamość. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.


Waszyngton, DC. Poczta ofiarą hakerów

Amerykańska Poczta (U.S. Postal Service) padła ofiarą hakerów. Jak podaje FBI, cyber-złodzieje włamali się do komputerów poczty z bazami danych pracowników. Według śledczych skradli informacje na temat ich zarobków, adresy zamieszkania, daty urodzenia a także numery Social Security. Śledztwo trwa.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: