NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

14.10.2014, godz. 17:24
Wi-Fi,  Network, internet,
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Queens, NY. Wi-Fi na stacjach Queensu

Przedstawiciele MTA i Transit Wireless ogłosili właśnie, że do końca tego roku na 29 stacjach metra na Queensie będzie dostępny bezpłatny bezprzewodowy Internet. Jedną z nich będzie na pewno Court Square-23rd Street, gdzie kursują linie: E, M, 7 oraz G. Dodatkowo  Wi-Fi oferować będzie kolejnych 11 stacji na Manhattanie.

Nowy Jork, NY. Rośnie przemoc w „projectach”

W kompleksach blokowych miejskich osiedli (Public Housing Complex) wzrasta przemoc domowa i liczba wezwań policji. Tak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez miejską komisję (Public Housing Committee). Podczac gdy w 2009 roku liczba takich zgłoszeń wynosiła 809, w zamkniętym właśnie roku fiskalnym sięgnęła 1600. Wzrost agresji w domu przekłada się na przestępczość na zewnątrz – i to nie tylko na terenie osiedli ale i w okolicach.

Huntington Station, NY. 18-latka zadźgana na ulicy

Policja z Suffolk County prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci 18-letniej Maggie Rosales, która została znaleziona na ulicy w Huntington Station na Long Island. Ciało nastolatki zauważył przechodzień, który zawiadomił najbliższy posterunek. Po przybyciu na miejsce detektywi stwierdzili, że Rosales zginęła od ciosów zadanych nożem w klatkę piersiową.

SAL

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: