NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

08.10.2014, godz. 19:36
John F. Kennedy International Airport, NYC , JFK, Nowy Jork, Lotnisko,
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. NY. Lotniska przyjazne pasażerom

Jak podaje najnowszy ranking przeprowadzony przez Global Gateway Alliance, nowojorskie lotniska są coraz lepiej oceniane przez pasażerów. Według zestawienia JFK Airport uplasował się na 10. pozycji, Newark Liberty Airport na 13., a lotnisko LaGuardia, które w ubiegłym roku zajęło 20-tą ostatnią lokatę w tym roku w rankingu znalazło się na 18. pozycji. Autorzy zestawienia brali pod uwagę całą infrastrukturę na lotniskach, w tym sklepy firmowe, bezpłatny bezprzewodowy Internet, miejsce do zabawy dla dzieci oraz ośrodki odnowy biologicznej spa.

Queens, NY. Ludzkie szczątki na Richmond Hill

Tajemniczego odkrycia dokonali pracownicy National Grid, którzy kopali rów aby poprowadzić rury, przez które popłynie gaz. Jak podaje NBC News, tuż obok domu znajdującego się na 86th Avenue i 108th Street na Richmond Hill, natknęli się na pięć fragmentów ludzkich kości. Luis Gutierrez - właściciel domu, który mieszka tam od ponad 20 lat powiedział śledczym, że nie ma pojęcia kto i w jakich okolicznościach zakopał w ziemi ludzkie szczątki. Obecnie lekarz sądowy prowadzi badania znaleziska.

Paramus, NJ. Śmiertelnie postrzelony przez policjanta

Jak podaje NBC News, policjant z New Jersey śmiertelnie postrzelił mężczyznę podejrzanego o próbę włamania. Według prokuratury w Bergen County, do zdarzenia doszło w Paramus w pobliżu River Edge około 5 am. – Po oddaniu strzału przez policjanta ranny podejrzany usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Jednak kilka minut później został schwytany przez policję. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety, lekarze stwierdzili jego zgon – powiedział John Molinelli prokurator z Bergen County. Trzech innych podejrzanych o dokonanie napadu zostało aresztowanych. Obecnie trwa dochodzenie w sprawie.

Brooklyn, NY. O krok od tragedii na torach metra

To prawdziwy cud. Dzięki ofiarności pasażerów nie doszło do tragedii na torach nowojorskiego metra. Jak informuje NBC News, mężczyzna który czekał na pociąg linii J na stacji metra Cleveland Street, w pewnym momencie stracił równowagę i spadł z peronu na tory. Na szczęście inni pasażerowie wsadzili go na platformę zanim nadjechało metro. Mężczyzna z obrażeniami głowy, jakich doznał podczas upadku, został przewieziony do szpitala. Według lekarzy jego stan zdrowia jest stabilny.

Greenpoint, NY. Napaść z kijem baseballowym

Nowojorska policja poszukuje trzech groźnych napastników, którzy napadli z kijem baseballowym w ręku na mężczyznę na Greenpoincie. Jak podaje DNAinfo do zdarzenia doszło na stacji paliw na Meeker Avenue. Ofiarą napaści padł przechodzący obok  . Według świadków był nietrzeźwy. Miał kłopoty z opowiedzeniem co się wydarzyło policji. Z urazami głowy został przewieziony do pobliskiego szpitala.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: