NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

02.10.2014, godz. 19:02
Queens
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic.

Queens, NY. Okradł Queens Zoo

Jak podaje nowojorska policja, uzbrojony mężczyzna podszedł do dwóch pracowników zatrudnionych w Queens Zoo na Flushing Meadows-Corona Park i przystawił im broń do skroni. Napastnik zażądał od nich wydania pieniędzy z kasy. Przestraszeni, nie zastanawiając się długo, wyciągnęli wszystko co w niej było. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia z łupem wynoszącym 4800 dolarów.

Brooklyn,  NY. Możesz mieszkać jak Bill de Blasio

Jeśli ktoś marzy o tym, żeby żyć jak burmistrz Nowego Jorku, może zamieszkać w jego domu. Jak podaje Fox News Bill de Blasio (53 l.) i jego żona Chirlane McCray (60 l.) wystawili do wynajęcia dom znajdujący się na Park Slope na Brooklynie. Za wynajęcie lokum burmistrz chce odstępne w wysokości 4,975 dolarów miesięcznie. W domu znajdują się trzy sypialnie jedna łazienka oraz prywatne podwórko.

Nowy Jork, NY. Zwiedzaj stan

„I love New York Bus”  to nowa inicjatywa turystyczna jaką wprowadził Andrew Cuomo (56 l.), gubernator Nowego Jorku. Dzięki niej autobus dowiezie chętnych do odległych miejsc w stanie Nowy Jork. Do inicjatywy przyłączyły się również Port Authority i MTA.  Aby uzyskać więcej informacji i dokonać rezerwacji, należy odwiedzić stronę www.iloveny.com/bus.

Staten Island, NY. Ukradł staruszce łańcuszek

To naprawdę przerażające. Dla napastnika liczył się tylko szybki łup. Jak podaje Fox News mężczyzna podszedł do 73- letniej kobiety, i zerwał jej łańcuszek z szyi. Do zdarzenia doszło w jednym z bloków mieszkalnych znajdujących się na Staten Island. Przestraszona staruszka sama wezwała NYPD. Oficerowie policji poszukują bandziora.

Queens, NY. Przerwy w dostawie prądu powodem ewakuacji

Mieszkańcy Rochdale Village na Queensie zostali ewakuowani z wind. Powód? Przerwa w dostawie prądu. Oficerowie FDNY, którzy przyjechali na miejsce wezwania wyciągali z wind, które utknęły między piętrami około 50 osób. – Ratownicy medyczni musieli na rękach wynosić moją schorowana 71-letnią matkę, która w związku z chorobą jest podłączona do respiratora – opowiada, Kim Bevo (49 l.).  W momencie awarii na rusztowaniach budynków znajdowali się pracownicy budowlani, którym udało się bezpiecznie zejść na dół. Obecnie ustalane są przyczyny awarii zasilania na Queensie.

Jackson Heights, NY. Więcej przemocy domowej

Jak informuje NYPD w ciągu ostatnich kilku lat rożnie liczba przypadków przemocy domowej, do której dochodzi na Jackson Heights na Queensie. – Od 2009 roku przypadków przemocy w rodzinie jest więcej o 11 procent – mówi sierżant Tyler Ruthizer. Według funkcjonariuszy taka liczba zgłoszeń to wynik większej świadomość ofiar przemocy, które zgłaszają się na policję i nie tają tego, co dzieje się za drzwiami ich domów.
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: