NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

30.09.2014, godz. 17:41
NYC, NY, Nowy Jork, New York City,
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic.

Nowy Jork, NY. Wolimy zdrowsze fast foody

Żyjący w ciągłym pośpiechu nowojorczycy w dalszym ciągu bardzo chętnie zaglądają do restauracji typu fast food. Ale okazuje się, że coraz częściej wybieramy te nieco zdrowsze. Pokazuje to ostatni raport konsumencki, pokazujący, że fast foodom takim jak McDonald's i Burger King znacząco spadły obroty. W tym samym czasie zwiększyły się one w Chipotle oraz Wendy's.

Manhattan, NY. Nowy Jork – miasto miliarderów

W najnowszym rankingu bogaczy magazynu Forbes, mieszkańcy metropolii znaleźli się na czołowych miejscach. Wśród najbogatszych znajduje się 53. nowojorczyków, których majątek opiewa średnio na prawie 6 miliardów dolarów netto. Nowojorską listę miliarderów otwiera David Koch, współwłaściciel Koch Industries. Jego majątek to 42 mld dolarów. Kolejnym nowojorskim bogaczem jest były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, szef koncernu medialnego, którego wartość opiewa na 34,3 mld dolarów.

Waszyngton, DC. Wszedł do domu Obamy

Okazuje się, że mężczyzna wdarł się na teren Białego Domu, zdołał dojść o wiele dalej aniżeli tylko za płot – jak twierdzili agenci Secret Service. Według Jasona Chaffetza, republikańskiego kongresmana z Utah, intruz zdołał wejść do samych drzwi domu prezydenta Stanów Zjednoczonych, zanim został zatrzymany przez ochronę. Zdaniem polityka, stawia to pod dużym znakiem zapytania sposób pracy agentów, którzy mają chronić głowy państwa. SAL


Manhattan, NY. Wdrapał się do... nieba

A dokładnie na budowany właśnie przy 432 Park Avenue apartamentowiec, który po zakończeniu i oddaniu do użytku będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Nowym Jorku. Tym śmiałkiem jest 17-letni Demid Lebedev z Jackson Heights na Queensie. Jak podaje NYPD, wdrapał się na szczyt 96-piętrowego budynku skąd zrobił sobie zdjęcia i umieścił je na Facebooku podpisując: „Poszedłem do nieba i z powrotem”.


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: