NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

29.09.2014, godz. 18:55
NYC, NY, Nowy Jork, New York City,
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic.

Yaphank, NY. Obława na motocyklistów

Ponad 50 motocyklistów zostało ukaranych mandatami za nieprzepisową jazdę na jednośladach. Jak podaje policja z Suffolk County, to wynik akcji, jaką przeprowadzili drogowcy w minioną niedzielę. Partole policyjne zostały ustawione na Long Island Expressway między zjazdem 65 i 66 w Yaphank. I od godziny 11:05 am do 1:30 pm zatrzymano tam 134 motocyklistów. 57 z nich zostały wlepione mandaty za naruszenie bezpieczeństwa na drodze. Część z ukaranych motocyklistów nie posiadała prawa jazdy, a jeszcze inni poruszali się niezarejestrowanymi jednośladami.

Brooklyn, NY. Listonosz nie doręczył… 40 tys. listów!

Jeśli oczekujecie na przesyłkę, która już dawno do was miała dotrzeć, a nie dotarła, wszystko wskazuje na to, że stało się tak za sprawą nieuczciwego nowojorskiego listonosza. Mężczyzna zatrudniony był na poczcie znajdującej się na Flatbush na Brooklynie. Jak podaje nesw.com Joseph Brucato (67 l.) od 2015 roku nie dostarczył ponad 40 tysięcy listów. Nieuczciwy listonosz przetrzymywał przesyłki w swoim mieszkaniu, samochodzie, a nawet w służbowym pomieszczeniu. Mężczyzna wpadł po tym, jak jego przełożony odkrył niedostarczone przesyłki w samochodzie. Wszczęto dochodzenie i okazało się, że nie wywiązywał się ze swoich obowiązków od lat!

Maywood, NJ. Masturbował się przed małoletnimi pacjentami

Jak podaje prokuratura z Bergen County, Brandon Kuhl (31 l.) z Liberty Township, został aresztowany po tym jak śledczy znaleźli na jego służbowym komputerze filmy pornograficzne, które oglądał przy młodych pacjentach jednocześnie się przy tym masturbując. Do zdarzenia doszło na praktyce psychiatrycznej w Maywood w New Jersey. Według śledczych dzieci nie były świadome czego dopuścił się pracownik szpitala. Teraz odpowie za swój występek.

Nowy Jork, NY. 7- latek uratował życie matki

7-letni Jayden Allen-Walton, to prawdziwy bohater. Jak podaje NBC News dzięki szybkiej reakcji dziecka jego matka żyje. Kobieta, która cierpi na chorobę ciśnieniową, straciła przytomność i upadła na podłogę, rozbijając sobie głowę. Dziecko, choć jego matka leżała w kałuży krwi, zachowało się jak prawdziwy bohater. Chłopczyk nie zastanawiając się długo zadzwonił pod numer alarmowy 911 i wezwał pomoc. Bezbłędnie podał adres. Dzięki jego reakcji udało się uratować życie kobiecie. - Chciałbym zostać policjantem lub strażakiem kiedy dorosnę – powiedział oficerom NYPD dzielny mały bohater.


Queens, NY. Uwaga na bandziora z Queensu

Od czwartku trwają poszukiwania groźnego mężczyzny, który napadł na 82-letnią kobietę. Jak podaje NYPD staruszka szła przez Myrtle Avenue i Seneca Avenue na Ridgewood, kiedy zaatakował ją mężczyzna. Napastnik stanął tuż przed kobietą i zaczął bić bezradną staruszkę pięścią po twarzy. Ofiara z obrzękiem głowy i siankami na twarzy została przewieziona do szpitala. Oficerowie NYPD proszą osoby, które posiadają informacje na temat zdarzenia o kontakt pod numerem 800-577-TIPS.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: