NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

26.09.2014, godz. 18:35
nyc
foto:

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie.

Medford, NY. Rekordzista wykroczeń drogowych

Policja z Long Island aresztowała rekordzistę. Ale nie jego chlubą nie są zdobycia szczytów, sprawności fizyczne czy zadziwiające umiejętności intelektualne. John Auteri (48 l.) miał za zawieszane lub odwieszane prawo jazdy aż 49 razy! Jak podaje rzecznik Suffolk County Police, Auteri został zatrzymany przez patrol kiedy nie zastosował się do przepisów i nie zasygnalizował odpowiednio manewru. Po sprawdzeniu jego danych w systemie okazało się, że jego prawo jazy jest nieważne. I to nie pierwszy raz. Wykroczenia drogowe za jakie zawieszano mu dokument sięgają 1986 roku.Ellis Island, NY. Otworzą szpital imigrantów dla zwiedzających

Ellis Island Hospital – czyli szpital, do którego trafiali imigranci przchodzący przez kwarantannę po przybyciu do Ameryki – przez ponad 60 lat nie przyjmował żadnego pacjenta. I w dalszym ciągu nie będzie. Ale budynek, po raz pierwszy w historii zostanie otwarty dla zwiedzających. Pierwsze wycieczki będą tam oprowadzane od 1 października. Zwiedzanie będzie dostępne tylko dla osób dorosłych.


Bronx, NY. Zadźgana we własnym mieszkaniu


NYPD prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 21-letniej kobiety, która została zadźgana w apartamencie w bloku przy East 174th Street na Bronksie. W mieszkaniu razem z ofiarą przebywał oprawca, który zaryglował drzwi i przez ponad dwie godziny utrudniał dostanie się do pomieszczenia oficerom policji. Według wstępnych ustaleń mężczyzna był chłopakiem ofiary.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: