NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

24.09.2014, godz. 20:24
NYPD
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic.

Brooklyn, NY. Dzieci ranne w wypadku

Sześć osób, w tym trójka dzieci, została ranna w wypadku samochodowym, do którego doszło na Ditmars na Brooklynie. Jak podaje NYPD, Ford Explorer uderzył w czarnego mercedesa. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu znajdującym się przy 21st Avenue i 37th Street. – Nie słyszałem odgłosu hamowania, jedynie doszedł do mnie wielki huk – opowiada mediom świadek zdarzenia. Troje dzieci i trzy osoby dorosłe z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala Elmhurst.

Queens, NY. Problemy z kamerami w Forest Park

Choć wciąż dochodzi tam do niebezpiecznych incydentów, na razie nie zamontowano kamer bezpieczeństwa w Forest Park. Powód? Biurokracja. Jak podaje DNAinfo, urzędnicy już kilka miesięcy temu wyasygnowali 250 tys. dolarów na zainstalowanie 14 kamer. Niestety, wciąż nie załatwiono niezbędnych formalności, aby parkowi biegacze i spacerowicze mogli się czuć bezpieczniej...

Manhattan, NY. Śmierć na budowie

Betonowa ściana spadła na pracownika budowlanego na Manhattanie. Jak podaje NY1, w wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło przy West 37th Street między 8th i 9th Ave. Świadkowie powiedzieli, że widzieli tylko rękę mężczyzny, która wystawał spod betonowej płyty. Obecnie Department of Buildings bada przyczynę wypadku.

Bronx, NY. Zginął, bo jechał pod prąd

Policja bada jak to się stało, że Douglas Kaplan (63 l.) jechał pod prąd Jerome Avenue przy East 233rd Street na Bronksie. Jego Toyota Camry zderzyła się czołowo z Hondą Accord. Mężczyzna zginął na miejscu.

Queens, NY. Policja uratowała topielców

Dwie nastolatki mogą mówić o prawdziwym szczęściu. Dzięki ofiarności przypadkowego człowieka i czterech funkcjonariuszy NYPD, dziewczyny zostały uratowane z fal oceanu. Jak podaje NBC News do zdarzenia doszło na Far Rockaway Beach. Mężczyzna, który przebywał na plaży zauważył, że fala porwała dwie dziewczyny. Natychmiast wskoczył za nimi do wody, a po chwili na miejsce zdarzenia przyjechała policja, którą zawiadomił inny przechodzień. Policjanci wskoczyli do wody i wyciągnęli z oceanu dziewczyny oraz mężczyznę.Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: