NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

18.09.2014, godz. 19:48
nyc
foto:

najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork, NY. Mniej zbrodni, więcej bezdomnych

Administracja burmistrza Nowego Jorku opublikowała raport z którego wynika, że w Wielkim Jabłku od lipca 2013 roku do czerwca 2014 doszło do mniejszej liczby zbrodni i przestępstw. Wzrosła jednak liczba osób bezdomnych, dla których trzeba było znaleźć lokum w miejskich schroniskach.

East Brunswick, NJ. Śmiertelny wybuch

Eksplozja w East Brunswick. Jak informuje policja, w zgliszczach domu znaleziony został martwy mężczyzna. Służby ratunkowe na miejsce eksplozji zostały wezwane przez anonimowego informatora. Śledczy ustalają co było przyczyną eksplozji.

Brooklyn, NY. Uwaga! Okradają domy!

NYPD Poszukuje sprawców „expresowych” napadów o podłożu rabunkowym, do których doszło w 20-minutowym odstępie. Para złodziei pod osłoną nocy wtargnęła przez otwarte okna do dwóch domów, znajdujących się przy Fort Greene i Hanson. Rabusie wynieśli laptopa, komputer stacjonarny oraz jak się później okazało pustą walizkę. Obecnie policja poszukuje złodziei.


Long Island, NY. Utopił się we własnym basenie.

Jak podaje policja Thomas Romanello (56 l.) z Babylon Long Island został znaleziony przez żonę i córkę w przydomowym basenie. Topielca z wody pomógł wyciągnąć sąsiad. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się uratować mu życia. Według wstępnych policyjnych ustaleń, mężczyzna czyścił basen. Gdy go znaleziono miał na sobie kąpielówki.

Manhattan, NY. Pożar w restauracji

Do groźnego pożaru doszło w środę w jednej z restauracji znajdującej się przy 49th Street i 2nd Avenue. Płonienie ognia przedostały się do mieszkań znajdujących się tuż nad restauracją. Według oficerów FDNY pożar spowodował znaczne uszkodzenia w budynku. Kilka rodzin z pierwszego i drugiego pietra zostało ewakuowanych. Całe szczęście nikt nie został ranny.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: