NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

16.09.2014, godz. 18:46
NYPD
foto:

Najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Lawrence, NY. Prawdziwy smakosz lodów

49-letni mężczyzna został aresztowany po tym, jak ukradł kilka pojemników z lodami Haagen-Dazs. Jak podaje policja, rabuś w biały dzień wtargnął do jednego ze sklepów 7-Eleven, znajdującego się przy Plainview Ave. w Lawrence, i zwinął za pazuchę kilka pudełek. Gdy kasjer zauważył, co robi złodziej, zaczął się z nim szarpać. Sprzedawca nawet oberwał w oko. Jednak dzięki niemu rabuś został natychmiast aresztowany. Teraz odpowie za swój pociąg do lodów Haagen-Dazs.

Queens, NY. Wypadek szkolnego autobusu. Są ranni

11 osób, w tym dziewięciu uczniów, zostało rannych w wyniku porannego wypadku na Queensie. Jak podają funkcjonariusze FDNY, do kolizji doszło na Liberty Avenue i 183rd Street w momencie, kiedy w autobus uderzył rozpędzony samochód osobowy. Ranni poszkodowani zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. Według rzeczniczki prasowej Departamentu Edukacji, w autobusie jechali uczniowie z różnych szkół z Queensu.

 

Nowy Jork, NY. Więcej pali

Z ostatnio opublikowanego raportu wynika, że coraz więcej nowojorczyków sięga po papierosy. Nie odstraszają ich choroby związane z paleniem, ani cena papierosów. Jak wynika z danych opublikowanych przez nowojorski wydział zdrowia, po raz pierwszy od 2007 roku w Nowym Jorku jest ponad milion palaczy. Dane statystyczne pokazały, że tylko w 2013 roku ponad 16 proc. nowojorczyków nie wyobrażało sobie życia bez dymka. Najniższy odsetek palaczy odnotowano w 2010 roku. Wówczas po papierosa sięgało 14 proc. mieszkańców metropolii.

Manhattan, NY. Podszywał się pod właściciela

To dopiero przekręt! Mężczyzna podszył się pod właściciela mieszkania i wystawił je na Craigslist do wynajęcia. Następnie spotkał się z chętnym na kolum, pokazał je, a na koniec zgarnął ponad 4 tysiące dolarów rentu. Problem w tym, że nie miał do tego prawa. Osoba, która „wynajęła” w ten sposób mieszkanie, o przekręcie dowiedziała się w momencie kiedy chciała się wprowadzić do lokum – było ono zajęte przez innych wynajmujących. Policja poszukuje sprytnego oszusta.


Queens, NY. Okradają jubilerów

NYPD poszukuje sprawców napadów na sklepy z biżuterią, znajdujące się na Queens Boulevard na Rego Park. Trzyosobowa szajka złodziei wpada do wcześniej upatrzonych sklepów, następnie przystawiają broń do skroni sprzedawcy, żądają gotówki i dodatkowo ogołacają gabloty z biżuterią. Po napadzie, jakby nigdy nic, wsiadają do zaparkowanego pod sklepem samochodu i odjeżdżają z łupem. Policja od kilku tygodni usiłuje złapać bandziorów.
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: