NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

Nowy Jork. WYDARZENIA w skrócie - najważniejsze informacje z metropolii i polskich dzielnic

15.09.2014, godz. 20:08
NYPD
foto:

WYDARZENIA w skrócie

Staten Island, NY. Zawiesili 200 uczniów

Najwyraźniej dyrekcja Tottenville High School na Staten Island miała dość porozbieranych do granic możliwości uczniów pod swoim dachem. Jak podaje Fox News 200 z nich zostało zawieszonych w szkolnych obowiązkach po tym, jak do szkoły przychodzili w niestosownym stroju. Dyrekcja placówki twierdzi, że uczniowie naruszyli dress code zwany w tej szkole „Dress for Success”. – Nieodpowiednie ubranie powoduje rozproszenie uwagi, zakłóca proces uczenia się – powiedział jeden ze szkolnych urzędników. Uczniowie tłumaczyli swój strój tym, że w minionym tygodniu było bardzo gorąco a w szkole nie ma klimatyzacji.

Brooklyn. Szczur pogryzł śpiące dziecko

To wręcz niewiarygodne. Malutki, mający problemy ze zdrowiem chłopczyk został pogryziony przez szczury we własnym łóżeczku. Jak podaje NBC News do zdarzenia doszło w apartamencie znajdującym się przy Bedford-Stuyvesant na Brooklynie. Matka dziecka, która była w pokoju obok, nie słyszała kiedy szczury zaatakowały jej trzyletniego synka – chłopczyk nie mówi i sam nie mógł wezwać pomocy. Kobieta wielokrotnie zgłaszała właścicielowi mieszkania, że w domu jest robactwo i grasują gryzonie. OpolCopiague, NY. Postrzelony we własnym domu

Jak podaje policja z Long Island, mężczyzna został postrzelony przez zamknięte drzwi we własnym domu. Do zdarzenia doszło w domu położonym przy Dixon Avenue w Copiague. Aaron Goodman został trafiony przez pociski, które przebiły drzwi do jego domu. Mężczyzna został ranny w brzuch. Z obrażeniami nie zagrażającymi życiu został przewieziony do pobliskiego szpitala. Lekarze stan mężczyzny określają jako stabilny. Obecnie policja poszukuje groźnych napastników, którzy sieją postrach w okolicy, gdzie mieszka spora grupa Polaków.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: