NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Wybrani dyrektorzy Instytutu Piłsudskiego

Nowy Jork. Wybrani dyrektorzy Instytutu Piłsudskiego

07.04.2014, godz. 18:21
Magda Kapuścińska, NYC, Polonia, Instytut
foto:

Na dorocznym zebraniu wyborczym w nowojorskim Instytucie Józefa Piłsudskiego – tym członkom Rady Dyrektorów, którym kończyła się kadencja, przedłużono ją na kolejną. Na stanowisko prezesa została ponownie wybrana dr Magda Kapuścińska (na zdjęciu). Skład zarządu pozostaje bez zmian: wiceprezesami są dr Marek Zieliński, dr Artur Kowalski, dyrektorem wykonawczym i skarbnikiem dr Iwona Korga, sekretarzem zarządu Ewa Babiarz.

Teraz przed Radą Dyrektorów trudne zadania, bo Instytut poszukuje nowej siedziby. – Podejmujemy aktywne działania w celu zapewnienia sobie długoterminowej stabilności. Bezpośrednim krokiem jest znalezienie nowego, stałego lokalu. Naszym celem jest dołożenie starań, aby to miejsce było prestiżowe, a jednocześnie dostosowane do naszych potrzeb i aspiracji – powiedziała dr Iwona Korga.

– W związku z podjęciem poszukiwań nowej lokalizacji, zostały utworzone dwa specjalne zespoły, które mają za zadanie pozyskiwanie funduszy na ten cel. Pierwszy zespół o nazwie „Lokal” skupia się na poszukiwaniu nowego miejsca dla Instytutu. Zespół „Kampania na rzecz Przyszłości” jest prowadzony przez nowego dyrektora ds. rozwoju Patrycję Bury, która ściśle współpracuje z Zarządem oraz zewnętrzną firmą Greenvale Strategies, LLC, specjalizującą się w pozyskiwaniu funduszy – dodała dr Magda Kapuścińska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: