NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Weiner traci sponsorów

Nowy Jork. Weiner traci sponsorów

12.08.2013, godz. 02:00
Anthony Weiner
foto:

Choć uparcie mówi, że nie wycofa się z wyścigu o fotel burmistrza, to może się okazać, że zabraknie mu pieniędzy na kampanię. Od czasu ujawnienia ostatnich rewelacji z sekswiadomościami wysyłanymi do kolejnych kobiet, znacząco spadło wsparcie finansowe dla Anthony Weinera - donosi Fox News.

Wysokość i częstotliwość donacji zaczęła spadać, kiedy Weiner przyznał, że po seksskandalu, który doprowadził do jego rezygnacji z fotela nowojorskiego kongresmana w Waszyngtonie, w dalszym ciągu "uprawiał sexting". Z raportu komisji monitorującej finanse wszystkich sztabów wyborczych wynika, że 13 dni po ujawnieniu rewelacji Weiner otrzymał 24.013 dol. Dla porównania przed skandalem "wyborcza kasa" Weinera wzbogacała się dziennie o ponad 30 tys. dol.

Niemniej mimo spadku donacji sztab byłego kongresmana ma 6.1 mln dol. To oznacza, że Weiner pozostaje ciągle na wysokim miejscu jeżeli chodzi o fundusze. Przed nim jest Christine Quinn, która ma 9.3 mln. Z kolei sztab Billa de Blasio zgromadził 4 mln, a William Thompsona

3.4 mln dolarów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: