NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Specjalne premie dla nauczycieli

Nowy Jork. Specjalne premie dla nauczycieli

10.01.2014, godz. 00:00
Uważaj na fałszywe dolary! - 2839
Uważaj na fałszywe dolary! foto:

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo (56 l.) odkrył „Amerykę w konserwach” i wpadł na pomysł zmobilizowania nauczycieli do rzetelnej pracy i przykładania się do obowiązków zawodowych. Jaki? Dać pieniądze!

Podczas dorocznego przemówienia State of the State, Cuomo zapowiedział, że nowojorscy nauczyciele, którzy wykażą się najlepszymi wynikami, będą odpowiednio nagradzani bonusami. Pieniądze mają pochodzić ze specjalnego funduszu – tzw. Teacher Excellence Fund. – Pedagodzy, którzy zostaną ocenieni za efekty swojej pracy najwyżej, mogą liczyć nawet na 20 tysięcy dolarów – zapowiedział Cuomo podczas orędzia w stolicy stanu, Albany. Nie podał jednak szczegółów nowego planu nagradzania nauczycieli i w jaki sposób będzie on działał. Obiecał tylko, że wszystko zostanie sformalizowane w najbliższych tygodniach...

Pomysł gubernatora nie za bardzo przypadł do gustu burmistrzowi Nowego Jorku i przedstawicielom związków zawodowych nauczycieli, którzy uważają, że nauczyciele powinni po prostu dostać podwyżki, a to sprawi, że będą lepiej przykładać się do pracy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: