NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Ruszyły nocne remonty na liniach E, F, M i R

Nowy Jork. Ruszyły nocne remonty na liniach E, F, M i R

15.10.2013, godz. 02:00
MTA
foto:

Mieszkańcy Queensu, którzy korzystają z metra linii E, F, M i R, muszą przygotować się na spore utrudnienia w kursowaniu pociągów. Z uwagi na nocne prace remontowe tzw. Fastrack, od poniedziałku do piątku wspomniane wyżej linie nie kursują wcale lub pojadą innymi trasami. Jak podaje MTA, zakłóceń należy się spodziewać codziennie w godzinach od 10 w nocy do 5 rano...

Na przykład dla Gosi, naszej Czytelniczki mieszkającej na Forest Hills, to duży problem. – Pracuję w barze na Village i zawsze korzystam z metra linii E albo F, bo one mi najbardziej pasują. Pracę kończę bardzo późno i będę miała w tym tygodniu duży problem z dojazdem – mówi młoda Polka, a osób takich jak ona jest bardzo wiele.

Na jakie konkretnie zakłócenia mamy się przygotować? Otóż, jak podaje MTA, pociągi metra E nie będą nocą kursować pomiędzy Roosevelt Ave. a World Trade Center, z kolei pociąg linii F pomiędzy Roosevelt Ave. a 21 St.-Queensbridge. Na tych odcinkach MTA podstawi specjalne autobusy. W czasie tego tygodnia należy się również spodziewać zmian na trasie linii M pomiędzy Forest Hills-71 Ave. a Myrtle Ave. oraz R na odcinku od Forest Hills-71 Ave. i Whitehall St. MTA apeluje, by sprawdzać na bieżąco zmiany na ich stronie: mta.info, gdyż nie są one do końca ustalone.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: