NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork - Pralnie przemysłowe wcale nie są zdrowe

Nowy Jork - Pralnie przemysłowe wcale nie są zdrowe

15.05.2015, godz. 00:00
pralnia
foto:

Przemysłowe pralnie w Nowym Jorku nie spełniają podstawowych zasad sanitarnych. Wysyłana jest tam między innymi pościel z nowojorskich szpitali oraz hoteli.

Przemysłowe pralnie w Nowym Jorku nie spełniają podstawowych zasad sanitarnych. Wysyłana jest tam między innymi pościel z nowojorskich szpitali oraz hoteli. Jak podaje „Daily News”, z 50 funkcjonujących pralni przemysłowych w metropolii jedynie pięć mieści się w standardach sanitarnych. W związku z sytuacją, jaką nagłośnił radny miasta Ritchie Torres z grupy CLEAN NYC, włodarze miasta przymierzają się aby wprowadzić przepisy - wówczas każdy właściciel pralni przemysłowej będzie musiał uzyskać od miasta stosowną licencję. Dzięki temu szpitalna i hotelowa pościel będzie odpowiednio wyprana oraz zdezynfekowana.
– Musimy nad tym zapanować. W pralniach przemysłowych muszą być zachowane najwyższe standardy sanitarne. Jeśli tego nie zrobimy istnieje ryzyko dla zdrowia publicznego. Przez nieprawidłowo praną pościel ze szpitala i z hoteli łatwo mogą rozprzestrzeniać się choroby – powiedział Torres.
Wydawaniem licencji na prowadzenie pralni przemysłowych zająłby się Department of Consumer Affairs.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: