NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Polki stawiają na klasykę i modne dodatki

Nowy Jork. Polki stawiają na klasykę i modne dodatki

28.12.2013, godz. 14:23
Sylwester, Budapeszt
Sylwester, Budapeszt foto:

Polki mieszkające na emigracji, które są zabiegane i ciężko pracują, w noc sylwestrową zamieniają się w prawdziwe księżniczki. Nasze rodaczki wychodzą z założenia, że Nowy Rok trzeba przywitać nie tylko fajerwerkami, ale również... wystrzałowymi kreacjami!

Wszystkie nasze rozmówczynie lubią okres karnawału z jednego prostego względu: wtedy w modzie możemy sobie pozwolić praktycznie na wszystko... Dozwolona jest zarówno wieczorowa sukienka z cekinami, jak i sukienki bez stanika. Każda pani musi zdecydować sama, którą kreację wybrać – romantyczną koronkę, tiulowe mini i midi czy też może seksowną satynę.
– Ja stawiam na prostotę i niezależnie co modne, lubię proste stroje. Zestawiam je z efektownymi dodatkami i jak mówią moi znajomi wyglądam olśniewająco – opowiada Barbara z Greenpointu.
Należy pamiętać o jednym: strój sylwestrowy powinien być dobierany jednak przede wszystkim pod względem imprezy. Wybierając się na zabawę organizowaną w domu, możemy sobie pozwolić na swobodę. Jednak jeśli wybieramy się na wytworny bal sylwestrowy, powinnyśmy mieć odpowiedni wieczorowy strój...
– Ja każdego roku, kiedy jadę na wakacje do Polski, przywożę sobie jedną elegancką kreację. W Polsce kupuję piękne sukienki dobrze skrojone i świetnie wykończone. Tu w Nowym Jorku dokupuję tylko buty i biżuterię i mam niepowtarzalny strój. Ponieważ nigdy nie oddaję swoich ulubionych sukienek, mam pokaźną kolekcję i każdego roku mam w czym wybierać – opowiada Lucyna z Ozone Park.
Okazuje się zatem, że Polki są bardzo praktyczne i nie szaleją z kreacjami, aby „na siłę sprostać modzie”. Swój sylwestrowy strój wzbogacają dodatkami, które są na czasie. Według specjalistów od mody, w tym sezonie podobnie jak w poprzednim modne będą fiolety, zielenie. Strój, w którym wystąpimy podczas sylwestrowej nocy, determinuje miejsce. Jeśli chcemy zaplanować szampańską zabawę do przysłowiowego białego rana, wówczas pamiętajmy, by wybrana przez nas kreacja nie krępowała ruchów. Bez względu na to, czy interesować nas będzie sukienka greczynka, rzymianka, hiszpanka czy też może sukienka dla seniorki, to kreacje powinny być nie tylko modne, ale i wygodne.

Życzmy szampańskiej zabawy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: