NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Od września wcześniej do szkoły!

Nowy Jork. Od września wcześniej do szkoły!

31.07.2014, godz. 23:37
szkoła, NYC, Nowy Jork,
foto:

Jak zapowiadają przedstawiciele nowojorskiego Departamentu Edukacji, już od września zajęcia w szkolnych placówkach będą rozpoczynały się nieco wcześniej. Zmiana godzin lekcji w szkołach to wynik nowej umowy związkowej. Czas rozpoczęcia zajęć będzie określał dyrektor każdej placówki. Muszą się one kończyć najpóźniej o godz. 4 po południu.

W niektórych szkołach pierwszy dzwonek zabrzmi więc o 10-20 minut wcześniej niż było do tej pory. Nowe godziny rozpoczęcia zajęć nie są jedyną zmianą w szkolnych harmonogramach. Dzięki nowej umowie nauczyciele będą się dodatkowo dokształcać i mieć więcej czasu na spotkania (i utrzymanie dobrych relacji) z rodzicami podopiecznych.

Jak potwierdzają urzędnicy, specjalne kursy dla nauczycieli będą odbywały się w każdy poniedziałek. Podczas 80-minutowego spotkania, które mają być organizowane po zajęciach z uczniami, pedagogom zostaną zorganizowane szkolenia zawodowe, natomiast wtorki zarezerwowano im na spotkania z rodzicami. Mają być do nich gotowi tuż po lekcjach; na takie spotkania przeznaczono 75 minut.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: