NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork notuje największy wzrost zatrudnienia od 12 lat. Dużo pracy, płacy i... wydatków

Nowy Jork notuje największy wzrost zatrudnienia od 12 lat. Dużo pracy, płacy i... wydatków

16.08.2014, godz. 00:00
praca
foto:

Nowy Jork nie tylko się rozbudowuje, ale i rozkwita ekonomicznie, a mieszkańcom metropolii podobno żyje się coraz lepiej... Tak wynika z opublikowanego właśnie raportu na temat stanu gospodarki New York City - przygotowanego przez biuro głównego rewidenta miasta, Scotta Stringera.

W przesłanym do naszej redakcji raporcie, podsumowującym drugi kwartał 2014 roku, widać czarno na białym, że miejska ekonomia (City’s Real Gross City Product - GCP) wzrosła o 3.1 proc. Zdaniem głównego rewidenta, wynika to z dwóch czynników. Po pierwsze – w metropolii przybyło 22.400 zupełnie nowych miejsc pracy, łącznie w sektorze prywatnym i publicznym. Ale ogólnie, zatrudnienie znalazło aż ponad 37 tysięcy ludzi. Skąd to wynika? Po prostu niektóre stanowiska – ze względów słabej ekonomii – długo pozostawały nieobsadzone, teraz jednak sytuacja się poprawiła i można było zatrudnić ludzi.


Jest to największy wzrost zatrudnienia od 12 lat. Drugim czynnikiem wpływającym na rozwój gospodarczy miasta jest to, że nowojorczycy zarabiają więcej. A w związku z tym do miejskiej kasy wpływa więcej pieniędzy z tytułu podatków od dochodu. Jak wynika z raportu wzrosły one o 6.6 proc. i zasiliły budżet o 1.6 miliarda dol.


Jak podkreśla rewident, o tym, że nowojorczycy zaczynają bardziej optymistycznie spoglądać na rzeczywistość i w przyszłość, jest to, że więcej wydają. Dowód? Wpływy z podatku od sprzedaży wzrosły o 5.2 procent co przekłada się na kwotę 1.7 mld dol., która zasiliła miejską kasę. Zdaniem rewidenta, tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać do końca roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: