NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork, New Jersey, Connecticut – sprawdź, czy masz znajomego w komisji wyborczej! Oni pierwsi zbiorą głosy Polonii

Nowy Jork, New Jersey, Connecticut – sprawdź, czy masz znajomego w komisji wyborczej! Oni pierwsi zbiorą głosy Polonii

20.05.2014, godz. 00:00
Unia Europejska
foto:

Dowiedzieliśmy się, w jakim składzie będą pracowały komisje wyborcze w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut. Chodzi o nadzór nad głosowaniem w wyborach do Europarlamentu, które w naszej części Stanów odbywać się będą w sobotę, 24 maja, w godz. od 7 am do 9 pm.

Zgodnie z komunikatem Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, komisja zlokalizowana w jego siedzibie (233 Madison Avenue - Jan Karski Corner), New York, NY 10016) pracować będzie w składzie: Włodzimierz W. Rosowski, Jacek Stoń (zastępca przewodniczącej), Grzegorz Swoboda, Leokadia Walentynowicz, Dominika Zakrzewska (przewodnicząca).

W skład Obwodowej Komisji Wyborczej z siedzibą w Centrum Polsko-Słowiańskim (177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222) wchodzą: Marta Bańczerowska-Leung, Jadwiga Bylinka-Ołdakowska (przewodnicząca), Joanna Byszewska-Zapletal, Andrzej Czarkowski (zastępca przewodniczącej), Zbigniew Wiktor Solarz.

Z kolei w komisji z siedzibą w Polsko-Amerykańskim Centrum Kulturalnym (1-3 Monroe Street, Passaic, NJ 07055) zasiądą: Zofia Furman z Clifton (przewodnicząca), Janusz Szlechta z Wallington (wiceprzewodniczący), Grażyna Rusińska zamieszkała w Secaucus, Henryk Rybak z Bridgewater i Katarzyna Padło z Nowego Jorku.

Natomiast komisja z siedzibą w Haller Post (112 Grove Street, New Britain, CT 06053) ma pracować w składzie: Alicja Tunk z Nowego Jorku, Beata Duszak z New Britain (przewodnicząca), Zbigniew Rostkowski także z New Britain (zastępca przewodniczącej), Roza Elżbieta Matysiak z Farmington oraz Tadeusz Leszek Koński z Glastonbury.

Przypomnijmy, żeby głosować, należy najpóźniej do 22 maja dokonać rejestracji w spisie uprawnionych. Zgłoszenia można dokonać na wiele sposobów: telefonicznie (pod numerami 646-237-2149 i 646-237-2114); pocztą elektroniczną (newyork.Info@msz.gov.pl); pisemnie (na adres: 233 Madison Avenue (Jan Karski Corner), New York, NY 10016); ustnie - w siedzibie Konsulatu RP pod powyższym adresem, bądź faksem (nr 646-237-2105), oraz elektronicznie. Jak? Zarejestrować się w systemie e-wybory można pod poniższymi adresami: https://ewybory.msz.gov.pl lub https://e-wybory.msz.gov.pl

LECH, AG

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: