NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork newsy Nowy Jork. Molly niesie śmierć

Nowy Jork. Molly niesie śmierć

03.09.2013, godz. 02:00
Nowy Jork. Molly niesie śmierć
Nowy Jork. Molly niesie śmierć foto:

Finałowy dzień Electric Zoo Festival, czyli odbywającej się tradycyjnie w Labor Day Weekend wielkiej fety muzyki rave na Randall's Island, został odwołany. Powód? Śmierć dwojga młodych uczestników imprezy po spożyciu „Molly" - narkotyku będącego jedną z najniebezpieczniejszych form ecstasy - donosi Fox News.

Electric Zoo Festival jest wydarzeniem, na które fani muzyki rave techno i electro – także młodzi Polacy – czekają cały rok. Tradycyjnie odbywa się na zwieńczenie sezonu letniego. W tym roku muzyczny maraton został jednak przerwany w niedzielę.

Jak podaje policja, powodem jest śmierć dwóch osób: 23-letniego Jeffreya Russa z Rochester, NY, i 20-letniej Olivii Rotondo, która przyjechała do Nowego Jorku z Providence, Rhode Island. Oboje, co potwierdzają lekarze, zażyli bardzo silny narkotyk! Oprócz ofiar śmiertelnych w szpitalu przebywają jeszcze cztery osoby, które - jak powiedziały policji - również miały kontakt z "Molly". Natychmiast po zgonach dwóch młodych uczestników koncertu policja zażądała od organizatorów przerwania imprezy.

Obecnie policja stara się ustalić, kto i w jaki sposób rozprowadził ten silny narkotyk. Nie jest wykluczone, że w nielegalną w dystrybucję środków odurzających mogą być zaangażowane osoby z kręgu organizatorów imprezy. Jak mówi policja, ochrona i obstawa ze strony NYPD jest tak duża, że nie sposób wnieść narkotyków z zewnątrz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: